Gel Kamistad: návod na použitie

Gél Kamistad je rad liekov na lokálne použitie v ústnej dutine, určený na anestéziu ústnej sliznice alebo červeného okraja pier. Liek je k dispozícii v dvoch formách: po prvé, je to Kamistad Baby gél, ktorý sa používa u mladších detí s zubami, a po druhé, Kamistad klasický gél pre dospelých a deti od 12 rokov.

Ako si vybrať rovnátka: cena, recenzie

Šnúry sa začali používať na korekciu zubov od roku 1955. Termín "traky" sa vzťahuje len na jeden prvok systému konzoly - jedná sa o kovové alebo keramické dosky, ktoré sú zlepené so zubami. Okrem samotných trakov, takýto systém obsahuje kovový oblúk, ligatúry, pružiny a mnoho ďalších prvkov ... Koľko závesov sa nosí - priemerné trvanie korekcie uhryznutia zubami je približne 2-3 roky.

Spray Miramistin: návod na použitie, cena

Miramistin je lokálne antiseptikum. Jeho kľúčovou výhodou je široké spektrum aktivity proti väčšine patogénnych baktérií v kombinácii s aktivitou proti vírusu herpes. Liek sa predáva pripravený na použitie, t.j. nepotrebuje nič, čo by sa chovalo. Môže sa používať u dospelých a detí bez vekového obmedzenia, ale s jedným ", ale" ... Faktom je, že na liečbu angíny a faryngitídy sa liek môže používať len vo veku 3 rokov.

Detská elektrická kefa Oral-b

Elektrická zubná kefka pre deti sa môže používať už od 3 rokov. U malých detí vám to umožní vytvoriť zvyk pravidelnej ústnej hygieny - kvôli herným momentom, ktoré sa dajú k kefke priviesť takýmto štetcom. Najobľúbenejšia elektrická kefa pre deti sa vyrába pod značkou "Oral-B" od spoločnosti Braun (Nemecko).

Fluoridácia zubov u detí a dospelých

Fluoridácia zubov je najúčinnejším spôsobom prevencie zubného kazu, ale jeho účinnosť závisí priamo od použitej koncentrácie fluoridu. Štúdie ukázali, že pravidelné zubné ošetrenie (1 krát v 3-6 mesiacoch) s lakami a gélmi z 1% fluoridu sodného znižuje rast zubného kazu až o 30% a pri použití 5% fluoridu sodného - už na 63%.

Aptohous stomatitis: liečba, foto

Atopická stomatitída je ochorenie, pri ktorom sa na sliznici ústnej dutiny objaví jedna alebo viac vredov v tvare okrúhleho tvaru, ktoré sú pokryté nekrotickou patinou šedého alebo žltkastého odtieňa. Takéto vredy (afty) nie sú spojené s akútnymi infekciami, a preto nie sú infekčné. Podľa štatistík táto forma stomatitídy postihuje až 20% populácie.

Stomatitída u detí: liečba a symptómy

Stomatitída u detí je 3 hlavné typy - 1) akútna herpetická stomatitída, 2) chronická recidivujúca herpetická stomatitída, 3) chronická aftózna stomatitída. V závislosti na tom, aká forma stomatitídy sa vyvíja u detí, príznaky a liečba budú veľmi odlišné, pretože v závislosti od príčiny stomatitídy (herpes vírus, baktérie, alergie, imunitná patológia) - sú predpísané úplne iné lieky.

Gingivitída u detí: liečba, príznaky

Gingivitída u detí je jednou z najčastejších chorôb. Avšak ochorenie ďasien u detí nie je obmedzené na gingivitídu. Zápal ďasien u dieťaťa sa môže vyskytnúť aj pri periodontitíde jedného z ich zubov (v tomto prípade sa na ďasnách objaví absces alebo fistula). Fenomén zápalu ďasien je vždy prítomný na pozadí ochorenia dieťaťa s herpetickou stomatitídou.

Viferon sviečky: návod na použitie

Viferon je antivírusové činidlo, ktoré poskytuje „ľudský interferón alfa-2b“. Liek Viferon je dostupný v 3 formách - sviečky Viferon (s dávkami 150 000 IU, 500 000 IU alebo 1 000 000 IU), gél Viferon, masť Viferon. Voľba formy uvoľňovania Viferonu bude závisieť od - 1) na veku pacienta (dieťa alebo dospelý), 2) na lokalizácii stredu vírusovej lézie (ústna sliznica, červené pery alebo koža na tvári).

Zuby u detí, u dojčiat

Zuby u detí majú určitý poriadok a mali by byť spárované, t. rovnaké zuby by mali vybuchnúť súčasne, napríklad pár centrálnych rezákov, pár bočných rezákov alebo pár špičákov. Nižšie v diagramoch nájdete dátumy a poradie zubov u detí. Ak však náhle zistíte, že čas detského zubného kĺbu sa nezhoduje s priemernými hodnotami, nemali by ste s tým hneď prepadnúť panike.

Zubná pasta bez fluoridu: zoznam, recenzie

Zubné pasty bez fluoridu sú relevantné len v oblastiach s vysokým obsahom fluoridu v pitnej vode. Koncentrácia fluóru sa považuje za zvýšenú, ak obsahuje viac ako 1 mg na 1 liter vody. V 21 regiónoch Ruska (z dôvodu prirodzených príčin alebo prítomnosti tovární na výrobu skla, hliníka, hnojív) sa zvyšuje koncentrácia fluoridu v pitnej vode.

Tesniace trhliny u detí: cena, recenzie

Utesnenie trhlín je spôsob prevencie zubného kazu. Používa sa u detí od 6 rokov na utesnenie trhlín trvalých zubov. Treba povedať, že detský kaz má 3 obľúbené oblasti - to sú trhliny a krky zubov, ako aj medzizubné priestory. Všetky horné a dolné permanentné 6., 7. a 8. zuby majú na žuvacích plochách brázdy (trhliny), v ktorých sú potravinové zvyšky po jedle veľmi dobre uchované.