Twinkles a Skyses na zuboch: foto, cena

Ak chcete vyniknúť z davu a urobiť váš úsmev jasným a nezabudnuteľným, potom môžete na svoje zuby nainštalovať špeciálne dekorácie. K dnešnému dňu si môžete vybrať dva druhy šperkov - to je buď skyce alebo twinkle. Veľmi často sa skyses na zuby tiež nazývajú kamienky, zrejme preto, že sú uvoľnené, vrátane spoločnosti "Swarowski".

Bolesti zubov: čo vzlietnuť doma

Akútna bolesť zubov sa zvyčajne vyskytuje len v 2 situáciách ... Po prvé, s pulpitídou, t. so zápalom nervu v zube. Stáva sa to vtedy, keď pacient nemá vyliečený kaz, a prichádza okamih, keď sa karentná dutina stáva tak hlbokou, že infekcia z nej preniká do zubnej dutiny, v ktorej sa nachádza nerv.

Koľko zubov má človek?

Ľudské zuby sú dočasné a trvalé. Dočasné (mliečne) zuby zvyčajne začínajú vybuchnúť u detí počas obdobia od 8 mesiacov do 3 rokov. Celkovo musí mať dieťa 20 rezných zubov - 10 zubov v hornej čeľusti + 10 v dolnej čeľusti. Počínajúc od 6 rokov postupne začínajú vypadávať dočasné zuby a na ich mieste vybuchujú trvalé stoličky.

X-ray zubov: čo je dôležité pre pacientov vedieť

X-lúče v zubnom lekárstve vykonávajú 2 hlavné úlohy. Po prvé, umožňujú lekárovi urobiť správnu diagnózu, napríklad na zistenie zápalu na vrchole koreňa zubu. A po druhé, sú nevyhnutné na kontrolu kvality plnenia koreňových kanálikov pri liečbe pulpitídy a periodontitídy, ako aj pri príprave zubov na protetiku.

Hollywood Veneers: Náklady

Ak chcete získať hollywoodsky úsmev, potom budete potrebovať keramické dyhy najvyššej kvality. Takáto keramika by mala byť opticky čo najviac podobná skutočnej zubnej sklovine. A dnes iba sklenená keramika E.max vám umožňuje vytvoriť na predných zuboch skutočne realistické a krásne dyhy.

Sedácia a zubná liečba v celkovej anestézii

Odstránenie a ošetrenie zubov v celkovej anestézii sa spravidla vykonáva len v dvoch prípadoch. Po prvé, ak má pacient panický strach zo zubného zákroku, a po druhé, ak trpí neznášanlivosťou lokálnych anestetík používaných v zubnom lekárstve na anestéziu. Existuje niekoľko možností na ponorenie pacienta do stavu anestézie.

Stomatologické ošetrenie: ceny

Náklady na zubné ošetrenie uvedené v tomto článku sú určené na základe analýzy cenníkov zubných kliník stredného cenového segmentu, ako aj kliník ekonomickej triedy. Všetky ceny za zubné ošetrenie sú uvedené za rok 2019. Ošetrenie zubného kazu: cena Pre ošetrenie zubného kazu bude cena závisieť od dvoch faktorov.

Čo je to zubný kaz a ako je nebezpečný

Zubný kaz je proces deštrukcie tvrdých zubných tkanív, ktorý sa uskutočňuje s povinnou účasťou mikroorganizmov a povinnou prítomnosťou potravinových zvyškov v ústnej dutine v dôsledku zlej hygieny. Pri vývoji zdĺhavého procesu je zvyčajné rozlišovať 4 štádiá, z ktorých každé odráža hĺbku poškodenia zubov zubatým procesom: Caries v štádiu bielych / tmavých škvŕn vyzerá ako kriedový bod na povrchu zubov (časom môže kriedový bod stmavnúť).

Kazy: príčiny a teórie výskytu

Zubný kaz je proces zubného kazu, ktorý sa vyskytuje pri aktívnej účasti orálnych mikroorganizmov. Na obrázku 1-2 vidíte, ako vyzerá kaz v ústnej dutine a rezanie zubov. Prečo sa objavujú kazy - Na tému: prečo sa objavujú kazy - vedci sa v posledných storočiach dohadovali. Celkovo bolo navrhnutých približne 414 teórií.

Hlboké kazy: diagnostika, liečba

Hlboké kazy sú patologickým procesom deštrukcie tkanív tvrdých zubov spôsobených mikroorganizmami. Jeho zvláštnosťou je, že s hlbokými kazmi medzi dužinou zubov a spodkom kariálnej dutiny zostáva veľmi tenká vrstva zdravého dentínu (obr. 1). Deep caries: photo V neprítomnosti okamžitej liečby to môže viesť najprv k rozvoju pulpitídy (zápal zubnej drene) a potom periodontitíde.

Zubný kaz: príznaky, foto

Kazy sú proces deštrukcie tkanív tvrdých zubov s aktívnou účasťou kariogénnych orálnych mikroorganizmov v procese, ako sú streptokoky, aktinomycety a laktobacily. Vývoj zubného kazu sa dá rozdeliť na štádiá, ktoré zodpovedajú rôznym hĺbkam poškodenia tvrdých tkanív zuba. Fázy zubného kazu - Obvykle sa rozlišujú 4 po sebe idúce štádiá zubného kazu: kazy v štádiu bielych / tmavých škvŕn (obr. 1).

Rozpad zubného kazu

Na povrchu smaltu môžete často pozorovať škvrny rôznych farieb - bielej, kriedovej, tmavej alebo hnedej. Obidva sú spojené s kazom v štádiu farbenia, ale majú určité rozdiely. Zubné kazy vo fáze bielych škvŕn - kazy vo fáze bielych škvŕn sú počiatočným štádiom kazu. Takéto kazy sa často nazývajú - Biely kaz.

Povrchové kazy: štádiá liečby

Povrchový kaz je kaz, ktorý ovplyvňuje iba zubnú sklovinu, t.j. k okraju skloviny a dentínu (Obr. 1). Ak sa roztrúsený proces šíri do horných vrstiev dentínu, potom sa v tomto prípade diagnostikuje priemerný kaz. Na obr.2.3 môžete vidieť ohniská povrchového kazu. A dávajte pozor na obr.

Liečba zubného kazu: štádiá a fotografie

Liečba zubného kazu spočíva v odstránení zubných plôch postihnutých zubným kazom (sklovinou a dentínom), ktoré sa dosiahnu pomocou vŕtačky, po ktorej sa okamžite naplnia zuby, t.j. obnova anatomického tvaru zubu pomocou výplňových materiálov. Prístup k liečbe zubného kazu bude závisieť od hĺbky poškodenia tvrdých tkanív zuba.

Úprava zubného kazu bez vŕtačky: laser, ozón

Pomôcky na ošetrenie zubného kazu bez tradičného vŕtania zubov vrtákom sa objavili pomerne dávno (asi pred 15-20 rokmi). Vo väčšine zubných kliník týchto zariadení však stále neexistuje a dopyt po neobvyklej liečbe zubného kazu sa nestal rozšíreným. Dôvody sú pomerne jednoduché: napriek niektorým malým výhodám, laser a ozón stále strácajú moderné vŕtačky.

Liečba kazu doma

Ošetrenie zubného kazu doma môže byť vykonané "môže", ale nie je potrebné. Referenčné knihy tradičnej medicíny, v rôznych internetových publikáciách a na internetových stránkach publikujú veľké množstvo článkov o liečbe a prevencii zubného kazu s pomocou rôznych rastlín a produktov, ako sú sóda a vodka. Tieto metódy liečby spravidla vydávajú ľudia, ktorí majú nielen zdravotnú výchovu, ale aj zdravý rozum.

Klinovitá vada zubov: príčiny a liečba

Vadou v tvare klinu je nepoškodená lézia zubu, vyznačujúca sa vytvorením klinovitej chyby v oblasti hrdla zuba. Najčastejšie sa takéto chyby vyskytujú na špičkách a premolároch (3-4-5 zubov hornej a dolnej čeľuste), menej často v oblasti iných zubov. Pri vyšetrení je vidieť, že klinovité defekty zubov majú hladký, lesklý povrch.

Cervikálny kaz: liečba

Cervikálny kaz je lokalizovaný v krku zuba. Kvôli tomu dostal svoje meno. Pacienti to často nazývajú aj radikálne kazy, hoci toto je zlé meno. Na obrázku 1-3 môžete vidieť, ako sa na hornom a dolnom zuboch objavuje jeden a viac zubných kazov. Cervikálny kaz: foto Cervikálny kaz: príčiny vzniku Pripomeňme, že kaz je spôsobený kariogénnymi mikroorganizmami v zložení mäkkého plaku a tvrdého zubného kameňa.

Zubný kaz medzi zubami: liečba, foto

Zubný kaz medzi zubami je kaz, ktorý je lokalizovaný na medzizubných plochách zubov. Toto je najbežnejšia lokalizácia zubného kazu, pretože väčšina ľudí, ak vedia, čo je zubná niť, stále nemajú zvyk čistiť medzizubné priestory od zvyškov jedla. Kazy medzi zubami: príčiny príčin Výskyt zubného kazu medzi zubami je nasledovný ... Pripomeňme si, že kaz je spôsobený kariogénnymi mikroorganizmami s povinnou prítomnosťou zvyškov potravín v ústnej dutine, ktoré mikróby potrebujú pre životne dôležitú aktivitu a pre uvoľňovanie organických kyselín, ktoré ničia zuby.

Reštaurovanie zubov: ceny, recenzie, fotografie

Obnova zubov je proces obnovy tvaru a funkcie poškodených zubov. Toto sa môže uskutočniť použitím kompozitných výplňových materiálov alebo napríklad dýh. Veľmi často, keď ide nielen o obnovenie tvaru zubu, ale aj o dosiahnutie vysokej estetiky obnoveného zuba - môžete počuť termíny ako: estetická obnova zubov, kozmetická obnova zubov, umelecká obnova zubov (tieto sú synonymom).