Periodontitída: príznaky a liečba, foto

Periodontitída je zápalové ochorenie ďasien, ktoré je sprevádzané zvyšujúcou sa deštrukciou pripojenia zubov k kosti a mäkkým tkanivám ďasien, čo vedie k vzniku pohyblivosti zubov a potrebe ich odstránenia. Periodontitída sa môže objaviť v oblasti iba 1-2 zubov - v tomto prípade sa nazýva lokalizovaná, alebo môže mať všeobecný charakter.

Periodontálne ochorenie: príznaky a liečba

Periodontálne ochorenie je ochorenie ďasien, ktoré je založené na procese vaskulárnej sklerózy, čo vedie k zníženiu kyslíka a živín a v dôsledku toho dochádza k pomalej degenerácii všetkých periodontálnych tkanív (napr. Kostné tkanivo okolo zuba, periodontálne vlákna, ktoré pripájajú zub k zubu). kostí, ako aj mäkkých tkanív.

Lekár periodontist

Periodontisti sú zubní lekári, ktorí sa špecializujú na liečbu gingivitídy, periodontitídy a periodontálneho ochorenia, t.j. zápalové ochorenie ďasien. Títo odborníci by sa tiež mali zaoberať liečbou ochorení sliznice ústnej dutiny - napríklad kandidózy, stomatitídy, leukoplakie atď.

Gumy krvácajú: čo robiť

Если у вас кровоточат десны при чистке зубов - это является одним из симптомов их воспаления, и говорит о наличии у пациента одного из двух основных воспалительных заболеваний десен - гингивита или пародонтита. Gumy oslabené chronickým zápalom sú ľahšie zraniteľné, a preto aj pri normálnom čistení zubov alebo žuvaní pevnej potravy začnú krvácať aj pod vplyvom bežného mechanického zaťaženia.

Guma odstránená zo zuba: liečba

Ak sa Vaša ďasná odkláňa od zubu - to znamená zničenie uchytenia okraja ďasien na krky zubov. Za normálnych podmienok je táto väzba zabezpečená špeciálnymi epiteliálnymi bunkami, ale v dôsledku dlhodobého chronického zápalu ďasien sa môže zrútiť a potom sa v tomto prípade zdá, že okraj ďasien sa pohybuje od zubov.

Gumová choroba: ako liečiť, príčiny

V závislosti od príčiny sa zápal ďasien môže vyskytnúť buď v oblasti väčšiny zubov (čo je typické pre zápal ďasien a chronickú generalizovanú periodontitídu), alebo môže existovať lokálny zápalový proces, ktorý sa vyvíja v oblasti iba 1-2 zubov. Последнее характерно для локализованного пародонтита, а также при периодонтите зуба.