Odstraňovanie zubného kameňa ultrazvukom: ceny, recenzie

Ultrazvukové odstránenie zubného kameňa je najúčinnejším spôsobom profesionálnej ústnej hygieny. Jeho výhodou je, že umožňuje čistenie zubov z akéhokoľvek typu zubného plaku - 1) supragingiválneho zubného kameňa, 2) subgingiválneho kameňa, 3) uloženia čierneho pigmentu, 4) čiastočne mineralizovaného mäkkého mikrobiálneho zubného povlaku.

Prístroj Vektor na liečbu periodontitídy: recenzie

Stroj Vector (Paro ™) je ultrazvukový zubný odstraňovač zubov v zubnej praxi. Má množstvo významných rozdielov oproti tradičným ultrazvukovým odstraňovačom a je výrobcom umiestnený ako inovatívny nástroj pri liečbe paradentózy. V tomto článku sa budeme podrobne analyzovať, či Vector naozaj je tak účinný na odstránenie subgingiválne zubné vklady, dáme komparatívne zahraničné klinické štúdie o účinnosti rôznych ultrazvukové škálovače, a či to stojí za peniaze na Vector postupy, ako veľké peniaze.

Čierny plak: príčiny, odstránenie

Najčastejšie má plak bakteriálny pôvod a je spojený so zlou hygienou úst. U niektorých ľudí sa však aj pri dobrej hygiene môžu objaviť čierne škvrny. U dospelých je to najčastejšie spojené s ukladaním pigmentov (fenolových zlúčenín) obsiahnutých v nikotíne, čaji a káve.

Profesionálne čistenie zubov

Profesionálne čistenie zubov je postup, pri ktorom sa odstraňujú tvrdé zubné usadeniny a pigmentové usadeniny, ktoré sa vykonávajú pri vymenovaní zubára. Čistenie zubného kameňa a pigmentu možno vykonať rôznymi spôsobmi (ultrazvuk, AirFlow, Vector) alebo ich kombináciou. Doma, s pomocou zubnej kefky a zubnej pasty, môžete úspešne odstrániť len mäkký povlak zo zubov (obr. 1).

Odstránenie zubného kameňa doma

Schopnosť odstraňovať zubné usadeniny doma bude závisieť od ich typu. Obyčajná zubná kefka a pasta dobre odstraňuje len mäkký mikrobiálny povlak. Ak však nie je včas vyčistený, začne sa mineralizovať (absorbuje soli vápnika zo slín) a postupne sa mení na tvrdý zubný kameň.

Čistenie zubov Prúdenie vzduchu: recenzie

K prúdeniu vzduchu dochádza pôsobením stlačeného vzduchu, vody a jemných častíc hydrogenuhličitanu sodného na zuby. Táto metóda je vyvinutá švajčiarskou spoločnosťou EMS (Electro medical system), a ako vidíme, má veľa spoločného s pieskovaním. Indikácie pre použitie - odstránenie pigmentového a bakteriálneho plaku, odstránenie tvrdých zubných usadenín malej veľkosti, leštenie zubnej skloviny, leštenie povrchu koreňa v periodontálnych vreckách do hĺbky 5 mm.

Zubný kameň: foto, dôvody, odstránenie

Zubný kameň je úplne alebo čiastočne mineralizovaný jemný mikrobiálny povlak, ktorý sa neodstránil včas použitím postupov ústnej hygieny. V ústnej dutine sa neustále reprodukuje mikroflóra (najmä po jedle), čo vedie k zvýšeniu hmotnosti mäkkého mikrobiálneho zubného povlaku.