Dysport: recenzie pred a po

Dysport (Dysport®) je prípravok botulotoxínu typu A vyrábaný britskou spoločnosťou Ipsen Products. Podľa mechanizmu účinku je analogický s Botox®, ktorý má presne rovnaké indikácie na použitie, ako aj podobný vysoký bezpečnostný profil. V Rusku sa liek predáva vo fľašiach s objemom 300 a 500 U.

Xeomin: recenzie kozmetičiek

Xeomin® je liek na botulotologickú terapiu, ktorý sa dá ľahko pripísať novej generácii botulotoxínov, pretože obsahuje len čistý botulotoxín typu A, ktorý je takmer úplne bez komplexných proteínov (prečo je dôležitý a čo tieto proteíny ovplyvňujú - povieme o niečo nižšie).

Botox pre tvár: recenzie, účinky

Botox (Botox® Cosmetic) je prípravok na báze botulotoxínu typu A, ktorý vyrába americká spoločnosť Allergan Inc. Najčastejšie sa tento liek používa na korekciu dynamických vrások na tvári - v čele a medzi obočiami, zvislými vráskami na perách, "bábkovými vráskami" v rohoch úst, ako aj účinným odstránením nôh v rohoch očí.

Prečo sa náhle "Botox" nevstal

Obávam sa, že tento článok poteší kolegov, ktorí pracujú v kozmetických salónoch a väčšinou ilegálne vstrekujú botulotoxíny. A v 95% salónov krásy to robte presne nelegálne. Tento článok je potrebné čítať pre tých, ktorí sa chystajú dať Botox, Dysport alebo iný botulotoxín prvýkrát, a ušetrí vám od frustrácie a komplikácií.

Botulaks, Refineks, Lantoks

Pre úplnosť sme sa rozhodli napísať prehľad o troch prípravkoch na báze botulotoxínu typu A, ktoré sú viac rozpočtovými možnosťami pre botulinoterapiu. Bude to o lieku "Botulaks" (Kórea), ktorý je umiestnený ako úplný analóg dobre známeho lieku Botox®, ako aj o čínskych botulotoxínoch - pod ochrannými známkami "Refinex" a "Lantox".