Herpes na perách: liečba, foto

Herpes na perách - chronická rekurentná forma herpesu, ktorá je dôsledkom infekcie herpes vírusom v ranom detstve. Potom, čo má dieťa primárnu herpetickú infekciu - vírus herpesu zostáva v tele po celý život a je pravidelne aktivovaný, čo spôsobuje tvorbu herpetickej erupcie na perách a koži okolo úst.

Sucho v ústach: čo spôsobuje ochorenie

Trvalé sucho v ústach vyplýva zo zníženia obsahu vlhkosti v ústnej sliznici, ktorá je vo väčšine prípadov spojená so znížením množstva slín vylučovaných slinnými žľazami. Sucho v ústach sa tiež nazýva termín "sucho v ústach" (obrázok 1). Sucho v ústach sa vyskytuje asi u 10% populácie (ženy sú na ňu najviac náchylné).

Herpes: liečba, foto

Čo spôsobuje herpes? Herpes, ktorý sa vyskytuje na koži tváre, červenom okraji pier a ústnej sliznici, je spôsobený vírusom Herpes Simplex (vírus herpes simplex). Je potrebné poznamenať, že takzvaný herpes simplex je z 2 typov - vírus herpes simplex typu 1 (HSV-1) - spôsobuje kožné lézie tváre, červený okraj pier, ústnu sliznicu, oči, vírus herpes simplex typu 2 (HSV). -2) - spôsobuje tzv. Genitálny herpes.

Herpes na oko: foto, liečba a symptómy

Primárna infekcia očí herpesom sa najčastejšie vyskytuje v ranom detstve. Prvý prípad ochorenia zvyčajne prebieha ľahko a podobá sa obvyklej konjunktivitíde (obrázok 1-3). Posledne menované zvyčajne prechádzajú rýchlo bez komplikácií a bez zahrnutia rohovky. Ak je rohovka stále zapojená, potom slzenie a fotofóbia sa spoja so začervenaním spojiviek.

Horiace ústa, bodavý jazyk: príčina

Symptómy, ako napríklad: pálenie v ústach a v jazyku alebo pri bodnutí jazyka, možno pozorovať pri mnohých poruchách, a to ako v prípade zubnej povahy, tak aj pri ochoreniach vnútorných orgánov. Bohužiaľ, zubári len zriedka môžu urobiť správnu diagnózu, pretože Zubní lekári špecializujúci sa na ochorenia sliznice ústnej dutiny sú veľmi zriedkavé.

Acyklovir: návod na použitie

Acyklovir je prvý špecifický antivírusový liek, ktorý bol vynájdený v roku 1977 a okamžite sa široko používal pri liečbe vírusu herpes simplex (typy HSV-1, HSV-2) a pásového oparu. Typ vírusu HSV-1 spôsobuje opary na perách, pokožke tváre, sliznici ústnej dutiny a typ HSV-2 spôsobuje hlavne genitálny herpes.

Stomatitída: liečba u dospelých doma

Pojem "stomatitída" - zahŕňa celú skupinu ochorení sliznice ústnej dutiny, ktoré majú rôzne príčiny, ale väčšinou sa vyskytujú väčšinou - najčastejšie s eróziou a vredmi (na zadnej strane) na sliznici, menej často - nekrózou alebo vznikom len sčervenania sliznice. Najčastejšou formou stomatitídy u dospelých je chronická aftózna stomatitída, ktorá v dospelosti najčastejšie postihuje ľudí vo veku od 20 do 30 rokov (ďalej klesá s vekom), ako aj chronická herpetická stomatitída.

Gumy svrbiace a svrbiace: príčiny, liečba

Podmienky, v ktorých pacienti majú ďasná, ktoré svrbenie, v zásade spadajú do dvoch kategórií: buď pruritus ďasien sa vyskytuje pri chronických zápalových ochoreniach ďasien a slizníc, alebo môže byť výsledkom lokálnej alebo všeobecnej alergickej reakcie. Prečo ďasien svrbenie a ako s ním zaobchádzať - Nižšie, budeme podrobne skúmať hlavné dôvody, pre ktoré ďasná u dospelých alebo dieťa svrbenie, a tiež sa dozviete o terapii potrebnej v týchto prípadoch.

Biela škvrna na ďasien: príčiny, liečba

Výskyt bielych škvŕn na sliznici ústnej dutiny, ako aj vzhľad bieleho plaku na sliznici ďasien, jazyka, líca - poukazuje na vývoj ochorení slizníc. Biele škvrny na ďasnách sú v prvom rade charakteristické pre takéto ochorenie ako Leukoplakia. Prítomnosť bieleho plaku na sliznici však môže naznačovať primárne vývoj takejto choroby ako kandidóza ústnej dutiny.