Implantát Protetika

Protézy na implantátoch s čiastočnou neprítomnosťou zubov vykonávajú len pevné štruktúry - korunky a mosty. V neprítomnosti zubov (okrem protézy s pevnými mostami) však existuje variant podmienene odstrániteľných protetík. Táto druhá možnosť znamená, že implantáty sú umiestnené pod odnímateľnou zubnou náhradou, aby sa zlepšila jej fixácia na bezzubú čeľusť.

Acre free protézy: recenzie

Odnímateľná protéza Acre fries je nový typ protézy s čiastočnou a úplnou neprítomnosťou zubov. Tieto protézy sú vyrobené zo špeciálneho typu akrylového plastu, ktorý neobsahuje monomér. Protéza Acry-free ® bola vyvinutá firmou "Perflex Ltd" (Izrael). Na protézach Acre sú pacientove hodnotenia nasledovné: pacienti zaznamenávajú menšiu hmotnosť a objem protéz, ich hypoalergenicitu, neviditeľnosť v ústnej dutine a miernu flexibilitu, ktorá sa pohodlne nosí.

Tablety a krémy Korega: cena, hodnotenie

Corega (Corega®) je k dispozícii vo forme krému a vo forme tabliet. Krém je určený na zlepšenie fixácie snímateľných protéz a formy vo forme tabliet - na čistenie zubných protéz od ​​nečistôt. Tento článok vám umožní rozhodnúť o výbere nástrojov tohto typu. Značka Corega® je vo vlastníctve anglickej farmaceutickej spoločnosti GlaxoSklein (GSK), ktorá je jednou z najznámejších farmaceutických spoločností na svete.

Protéza s jedným zubom: cena, recenzie

Odnímateľné mikro protézy pre 1-2 zuby sa niekedy používajú na defekty protetických chrupov malej veľkosti (obr. 1). Takéto mikroprotézy sa nazývajú motýľová protéza. Takýto termín sa pravdepodobne používa preto, že klammer mikro-protézy (s pomocou ktorej je pripevnený k susedným zubom) pripomína krídla motýľa.

Kryt zubnej protézy na implantátoch

Podmienečne odstrániteľné (krycie) protézy sa používajú hlavne pri absencii zubov. Tieto protézy sú bezpečne upevnené na čeľustiach - vďaka niekoľkým implantátom umiestneným pod protézou. Takéto protézy sú pripevnené k implantátom pomocou špeciálnych uzamykacích uzáverov typu tlačidlá alebo lúča (obr. 1).

Starostlivosť o chrup

Vo väčšine prípadov sa pacienti správne nezaujímajú o svoje protézy, čo ich veľmi rýchlo vedie do havarijného stavu. Napríklad, zo zvyku, môžete začať čistiť zubnú protézu s bežnou zubnou pastou a kefou, čo povedie k vzniku malých škrabancov na zubnej protéze. Výsledkom je, že povrch protézy sa stáva hrubým, a preto sa na ňu veľmi rýchlo nanáša plak, objavujú sa plaky, pigmentové škvrny a protéza začína cítiť zápach.

Zubná protetika: typy a ceny v Moskve

Protetika v zubnom lekárstve môže byť odnímateľná a neodstrániteľná. Pevné zubné protézy sa najčastejšie vykonávajú umelými korunkami alebo mostami, ktoré sú pevne pripevnené k oporným zubom alebo implantátom pod korunami. Protetika v neprítomnosti zubov alebo v neprítomnosti veľkého počtu z nich je často odnímateľná.

Zubné protézy: recenzie, ceny

Spony sú dnes najúčinnejším typom protézy s čiastočnou neprítomnosťou zubov. Najlepšie zo všetkých ostatných typov protézy, ktoré kompenzujú stratenú účinnosť žuvania, sú dobre fixované na zuboch, sú vhodné na žuvanie a rozprávanie, majú dlhú životnosť. Protézy spony môžu byť vyrobené len u tých pacientov, ktorí si čiastočne zachovali svoje silné zuby a tieto zuby by mali byť na oboch stranách čeľuste.

Spona protézy: fotografické výhody

Byugelny protéza dostala svoje meno po nemeckom slove "byugel" - oblúk. V súlade s tým sa tento typ odnímateľných protéz bude líšiť od zubných protéz vyrobených z nylonu a umelých protéz v tom, že vo vnútri protézy bude odlievaný kovový rám (obr. 1). Rám z odolného kovu môže výrazne znížiť objem a hrúbku odnímateľnej protézy.

Nylonové protézy: cena, foto

Nylonové protézy sa začali široko používať asi pred 10-15 rokmi - ako alternatíva k tradičným odnímateľným protézam vyrobeným z akrylového plastu. Protézy z ľahkého priesvitného ružového nylonu sú oveľa estetickejšie ako plastické a bugélové protézy. Jednou z hlavných charakteristík protéz vyrobených z nylonu je aj ich flexibilita (elasticita).

Nylonové protézy: recenzie a ceny

Нейлоновые зубные протезы отличаются от других типов протезов двумя характеристиками. Po prvé, ako základný materiál používajú priesvitný ružový nylon, ktorý má tiež elasticitu (druhá poskytuje zubnej protéze určitý stupeň mäkkosti a pružnosti). Po druhé, takéto protézy sú fixované pomocou elastických spôn, tiež vyrobených z ružového nylonu, čo ich robí neviditeľnými na pozadí sliznice ďasien.

Silikónové protézy: recenzie

Silikónové protézy sa niekedy nazývajú protézy s určitým stupňom flexibility. V skutočnosti tieto protézy nemajú nič spoločné so silikónom, ale sú vyrobené z iných elastických materiálov, buď nylonu alebo AcryFree (Acrifri). Hlavnou výhodou protéz z týchto materiálov je ich úžasná estetika a nie sú bezdôvodne nazývané "protézy neviditeľné".