Dentálne kvapky: návod na použitie

Zubné kvapky sú liečivom na dočasné zníženie bolesti zubov, ktoré pôsobia ako alternatíva k predformovaným analgetikám. Na rozdiel od liekov proti bolesti, ktoré pri perorálnom užívaní ovplyvňujú celé telo - kvapky sa aplikujú lokálne a postihujú len boľavý zub. Ako uvidíme nižšie, existujú výhody a nevýhody.

Gum opuch okolo zubu: čo robiť

Ak sú vaše ďasná opuchnuté, čo robiť v tomto prípade bude závisieť od príčiny zápalu. Môžu existovať dva hlavné dôvody. Prvý dôvod je spojený s rozvojom periodontitídy, t.j. zápal na vrchole zubu (obr. 1-3). Vývoj zápalu je spojený buď s liečbou zlej kvality zubov v minulosti, alebo s nedostatkom včasnej liečby.

Absces na ďasien: liečba

Predpokladom pre objavenie sa hnisavých ďasien je prítomnosť zdroja infekcie. Чаще всего таким источником бывает инфекция в корневых каналах зуба, которая развивается там либо из-за некачественно проведенного пломбирования корневых каналов, либо из-за несвоевременного обращения пациента для лечения кариеса или пульпита зуба.

Antibiotiká na ochorenie ďasien

V zubnom lekárstve sú antibiotiká najčastejšie predpisované buď na zápal ďasien alebo na rozvoj hnisavého zápalu na vrchole koreňa zubov, čo môže byť príznak opuchu ďasien alebo tváre (tok). A najdôležitejším bodom je tu výber antibiotík, pretože pre rôzne zubné ochorenia budú optimálne rôzne antibiotiká.

Bolesti zubov po liečbe pulpitídy

Bolesť po liečbe pulpitídy môže byť v niektorých prípadoch legitímna, ako aj dôsledkom hrubých chýb zubára. Tam by mali byť indikatívne oficiálne štatistiky - v 60-70% prípadov pulpitis je liečená zle, čo vedie k rôznym komplikáciám a stratám zubov. Po liečbe pulpitídy je povinné vykonať kontrolný röntgen, ktorý ukazuje, ako dobre alebo zle sa plnila.

Zub bolí po liečbe zubného kazu: čo robiť

Ak máte bolesť zubov po liečbe zubného kazu, potom vo väčšine prípadov je to dôsledok chýb zubára, ktoré urobil počas plnenia. Jedinou výnimkou môže byť napríklad situácia, keď bolesť vznikla po ošetrení hlbokého zubného kazu. Zubné kazy sa nazývajú hlboké, ak je dno kariálnej dutiny oddelené od dutiny zubu, v ktorej sa nachádza nerv - len tenká vrstva zdravého tkaniva.

Zlý zub bolí: čo robiť

Bolesť zubov je vždy znakom zápalu, bez ohľadu na to, či pochádza z rozpadnutého zubu alebo po liečbe. Môžete zmierniť bolesť dvoma spôsobmi: buď naliehavou žiadosťou o zubnú starostlivosť, alebo pomocou analgetík. Ale musíte pochopiť, že ak máte bolesť zubov, potom v každom prípade to bude vyžadovať zásah zubára a analgetiká umožnia len oddialiť návštevu u lekára.

Fistula na žuvačku: ošetrenie, foto

Tvorba fistulous otvorenie na povrchu gumy zvyčajne dochádza v dvoch prípadoch. Najčastejšie u dospelých a detí je tvorba fistuly dôsledkom tvorby centra hnisavého zápalu na vrchole koreňa zubu, t.j. s periodontitídou zubu.Menej často sa fistuly tvoria v projekcii hlbokých periodontálnych vreciek (v prípade porušenia odtoku hnisavého výtoku z nich) - s lokalizovanými alebo generalizovanými formami periodontitídy.

Tok na žuvačku: liečba, príčiny

Tok žuvačky na ďasnách je opuch ďasien spojený s rozvojom hnisavého zápalu. Zubní lekári nepoužívajú termín tok alebo absces (iba pacienti to hovoria), ale používajú termíny ako „gingiválny absces“ alebo „periostitída“. Tavidlo na žuvačku: foto Tavidlo na žuvačke: príčiny situácie, keď má osoba opuch ďasien, môže byť spôsobená najmä tromi faktormi: nedostatkom včasnej liečby zubného kazu a pulpitídy, zlou kvalitou liečby pulpitídy a periodontitídy v minulosti, ako aj prítomnosťou sprievodného zápalu ďasien ,

Cysta na žuvačke: liečba, foto

Cysta na ďasná je vzdelávanie na žuvačku plnené hnisom, alebo inými slovami hnisavý vak na ďasná. Samozrejme, v lekárskej literatúre takýto výraz neexistuje. Ale pretože článok je napísaný pre pacientov, budeme používať tento termín ako zrozumiteľnejší. Ako vyzerá taký hnisavý vak na žuvačke - viď obr.

Zub bolí pod korunou: čo robiť

Existuje len niekoľko dôvodov, prečo bolesť zubov pod korunou. V podstate sú všetky tieto dôvody spojené výlučne s prípravou na zlú kvalitu zubov pre protézu, t.j. s nekvalitným vyplnením koreňového kanálika. Okrem toho, podľa oficiálnych štatistík, vo viac ako 60-70% prípadov, koreňové kanáliky zubárov sú naozaj zle uzavreté.