Koľko ďasien sa hojí po extrakcii zubov

Ihneď po extrakcii zuba je diera naplnená krvou, ktorá sa okamžite okamžite uzavrie a vytvorí krvnú zrazeninu. Ten chráni studňu pred infekciou z ústnej dutiny a je tiež základom pre tvorbu ďasien a kostí v mieste extrahovaného zuba. Postupom času sa povrch zrazeniny epitelizuje a stáva sa nerozoznateľnou od sliznice ďasien.

Extrakcia zubu múdrosti v dolnej čeľusti, horná čeľusť

Odstránenie zubov múdrosti prebieha ťažšie ako odstránenie iných skupín zubov, čo je vysvetlené zvláštnosťami ich štruktúry a tiež často nesprávnou polohou v kosti. К примеру, они очень часто имеют искривленные корни, а также (в силу недостатка места для их прорезывания) - могут иметь горизонтальное положение или сильный наклон в сторону соседнего зуба.

Zub múdrosti: Fotografie, rozdiely od iných zubov

Zub múdrosti je takmer najbežnejším zubom, ktorý má rovnakú štruktúru ako ostatné zuby s viacerými koreňmi. Zuby múdrosti sa tiež nazývajú "Osem zubov", pretože ak spočítate počet zubov v každej polovici dolnej a hornej čeľuste, počnúc centrálnym rezákom, potom každý zub múdrosti je presne ôsmy zub.

Zub múdrosti rastie: čo robiť, foto

Zablokovaná múdrosť zubov môže priniesť akútne symptómy vo forme bolesti, opuchu, horúčky a dlhodobých účinkov, ako je napríklad vytláčanie predných zubov. Na obr. 1 je možné vidieť pohľad na prenikajúci zub s nižšou múdrosťou v ústnej dutine (dve sliznice korunkovej časti zubu sú viditeľné z pod sliznicou) a na roentgenograme.

Perikonitída: odstránenie kapucne z múdrosti

Ťažké zuby zubov múdrosti sú často sprevádzané rozvojom zápalu ďasien okolo nich. Sliznica ďasien, ktorá čiastočne zakrýva korunu zubu múdrosti, sa nazýva termín - kapucňa zubu múdrosti (Obr. 1-3). pretože kapucňa nad zubom múdrosti voľne prilieha k korunke zubu - medzi nimi sa vytvára poloplný priestor, v ktorom sa vytvárajú priaznivé podmienky na reprodukciu patogénnych baktérií a rozvoj zápalu.

Čo robiť, keď zub múdrosti bolí

Ak je váš zub múdrosti veľmi bolestivý, potom príčinou bolesti môže byť: up erupcia zubov múdrosti (v tomto prípade tkanivá obklopujúce zub bolí), → kaz, pulpitída alebo periodontitída zubu múdrosti. Bolesť v zuboch múdrosti - Bolesť v raste zubu múdrosti sa vyskytuje takmer v každom prípade.

Zub múdrosti je rez: príznaky, pomoc

Ak máte zub múdrosti rez, príznaky erupcie a adherentné zápal vám môže dať veľa nepríjemností. Zvyčajne, keď zuby a zápal v oblasti zubov múdrosti, pacienti sa sťažujú na nasledujúce príznaky ... erupcia zub múdrosti na fotografii a na röntgenovom snímke (predné hrboly zubu múdrosti sú viditeľné z pod sliznicou) múdrosť (v stave erupcie) zvyčajne dochádza so zápalom "kapucňa" nad zubom múdrosti.