Alveolitída po extrakcii zubov: liečba

Alveolitída je klasická komplikácia, ktorá sa vyskytuje po extrakcii zubov, a je to rozvoj zápalu dier extrahovaného zuba. Často je alveolitída tiež nazývaná termín "suchý dobre" (to je spôsobené tým, že dochádza k vystaveniu alveolárnej kosti v hĺbke diery v dôsledku straty krvnej zrazeniny).

Opuch tváre po extrakcii zubov: čo robiť

Ak je po extrakcii zubov opuch tváre (Obr. 1), vo väčšine prípadov ide o nepriaznivý príznak zápalu. Nižšie sa budeme zaoberať prípadmi, keď je výskyt edému pravidelný a nie nebezpečný, a tiež vtedy, keď je potrebné urýchlene bežať k zubárovi. V niektorých prípadoch nie je edém hrozbou - edém, ktorý sa objavil, nie je veľmi výrazný a nemá tendenciu zvyšovať sa - edém môže byť prirodzeným dôsledkom komplexného traumatického odstránenia, prípadne bol zub odstránený kvôli zápalu.

Ako zastaviť krv po extrakcii zubov

Existujú situácie, keď sa krv odstráni po odstránení zuba - najčastejšie, keď má pacient vysoký krvný tlak (na pozadí hypertenzie alebo závažného stresu), a tiež v prípade poškodenia veľkej cievy počas chirurgického zákroku. Najčastejšie sa krvácanie vyvíja aj na stoličke u zubára (bezprostredne po extrakcii zuba), ale niekedy môže byť krvácanie oneskorené, t.

Po odstránení zubu bolesť ďasien: čo robiť

Mnohí pacienti si sťažujú, že ich ďasná bolia v prvých dňoch po odstránení zuba. Bolesť je normálna reakcia tela na poranenie, a preto nie je silná, nie je predĺžená bolesť normálna. Bolesť však vzniká nielen v dôsledku traumy kostí a ďasien, ale tiež preto, že po extrakcii zubov sa môže vyvinúť zápal ďasien.