Kedy začať čistenie zubov dieťaťa

Detské zuby sú pre dieťa veľmi dôležité, pretože poskytujú rast čeľustí a dobré žuvanie jedla, podieľajú sa na tvorbe správnej výslovnosti (dikcie). Preto je veľmi dôležité, aby rodičia vedeli: keď potrebujete začať s čistením zubov svojho dieťaťa, ako naučiť vaše dieťa čistiť si zuby, ktoré je najlepšie a najbezpečnejšie na použitie.

Ako si čistiť zuby: prevencia zubného kazu

K rozvoju zubného kazu dochádza za účasti kariogénnych baktérií ústnej dutiny, ktoré po jedle medzi zubami metabolizujú potravu a menia sa na kyselinu mliečnu. Kyselina rozpúšťa povrchovú vrstvu skloviny, čo vedie k vzniku bielych kriedových škvŕn, ktoré sú počiatočnou, ale reverzibilnou formou zubného kazu.

Detská zubná pasta: recenzie

V tomto článku sme rozdelili všetky najzaujímavejšie na zloženie a kvalitu detských zubných pást - podľa veku. Poradie zubných pást v každej časti odráža naše hodnotenie. Hodnotenie bolo založené na analýze takých kritérií, ako je analýza zloženia, pomer ceny / objemu skúmavky, vek dieťaťa, bezpečnosť a účinnosť proti zubnému kazu.

Krvácanie ďasien počas tehotenstva: liečba

Zápal ďasien počas tehotenstva je pozorovaný u 75% žien v období od 2. do 8. mesiaca. Najčastejšou formou zápalu ďasien u tehotných žien je zápal ďasien, ktorý sa prejavuje predovšetkým zvýšeným krvácaním. Tehotná gingivitída sa najčastejšie vyskytuje v oblasti predných zubov a postihuje hlavne gingiválne papily a okrajovú gingivu, ktorá priamo susedí so zubami.

Cukor počas tehotenstva a dojčenia

Liečba zubného kazu počas tehotenstva - Takže je možné počas tehotenstva zubné ošetrenie ... Zubné ošetrenie počas tehotenstva je možné v presne stanovených obdobiach. S týmito obdobiami vás predstavíme nižšie. Vyšetrenie a odber anamnézy - Na samom začiatku komunikácie s tehotnou ženou, ktorá sa prihlásila na zubnú kliniku, by mal lekár platiť za vyšetrenie pacienta a odber anamnézy a tiež pochopiť taktiku možného stomatologického ošetrenia v závislosti od gestačného veku, aby sa minimalizovalo riziko nežiaducich účinkov na plod.