Keramická korunka Emax: recenzie

E-max ® kovová keramika je najlepšou voľbou pre zubné protézy s korunkami, dýhami alebo mostmi, ak chcete, aby sa čo najviac miešali s priľahlými zubami vo farbe a priehľadnosti. Výrobca tohto materiálu je spoločnosť "Ivoclar Vivadent" (Lichtenštajnsko).

Plastové korunky: recenzie

V tomto článku sa budeme venovať dvom z najlacnejších verzií zubných protéz - plastových a kovových plastových korún. Plastové korunky v zubnom lekárstve nie sú široko využívané pre svoju nízku pevnosť a krátku životnosť, preto sa používajú prevažne len ako dočasné.

Koľko je korunka za zub: cena, foto

Umelá koruna (obr. 1) je zubná protéza, ktorá obnovuje svoj anatomický tvar, estetiku a funkciu žuvania. Jednotlivé korunky sa používajú na posilnenie silne poškodených zubov a podľa pravidiel, ak je korunová časť zuba zničená o 1/2 alebo viac, jeho obnova by sa nemala vykonávať s náplňou, ale s korunkou.

Tuhá koruna: fotografie, recenzie

Jednodielna koruna je kovová koruna vyrobená zo zliatiny kobaltu a chrómu s použitím jednodielnej technológie odlievania. Tento spôsob výroby predpokladá, že celá konštrukcia je naraz vytvarovaná, že v prípade výroby mostov s pevným výliskom úplne eliminuje potrebu spájkovania korún.

Kovovo-keramická koruna: cena

Kovovo-keramické korunky sú najúspešnejším kompromisom medzi trvanlivosťou, estetikou a cenou zubnej protézy. Majú medziľahlú polohu medzi drahými kovovými korunkami bez kovu a obyčajnými kovovými korunkami. Každá kovovo-keramická koruna má vo vnútri silný kovový rám, na vonkajšej strane obloženú keramickou hmotou (obr. 1).

Zubné protézy

Mosty - mosty - sú pevné stavby, ktoré sa používajú na obnovenie chýbajúcich zubov. Každý most sa skladá z určitého počtu umelých korún, spojených do jedného celku. Takéto protézy sú upevnené buď na susedných zuboch alebo na implantátoch (obr. 1).

Zirconia korunky na zuby: recenzie

Zirkónové korunky sú estetickejšou alternatívou kovovej keramiky počas protetickej stomatológie. Sú vyrobené z veľmi silného materiálu - oxidu zirkoničitého (ZrO2), ktorý je najmenej 2-4 krát silnejší ako tradičná keramika pre zubné protézy, napríklad porcelán. Na rozdiel od kovovo-keramických korún, zirkónové korunky nemajú vo vnútri kovový rám, čo im umožňuje, aby boli viac podobné skutočným zubom.

Korunky na predných zuboch: ktoré sú lepšie

Pri protéze predných zubov pacienti vždy kladú vysoké nároky na estetiku. Najdôležitejšie z nich - korunky na predných zuboch by nemali byť viditeľné na pozadí ich vlastných zubov, ktoré by im zodpovedali tvarom, farbou a priehľadnosťou. Dnes existuje len niekoľko esteticky prijateľných možností pre protetické predné zuby.

Čo sú koruny lepšie dať na žuvacie zuby

Voľba koruniek na zubné protézy sa zvyčajne vyskytuje medzi kovovou keramikou a keramikou bez kovov. Ak sa však pacient rozhodne pre kovovú keramiku, zubár okamžite navrhne, aby si vybral svoje možnosti. Môže to byť buď štandardná kovová keramika alebo kovová keramika so zvýšenou estetikou s tzv.

Ako dať korunku na zub

Výroba a inštalácia korunky na zub je zložitý postup, ktorý sa skladá z mnohých štádií. V tomto článku budeme hovoriť o mnohých jemných bodoch, ktoré ovplyvňujú estetiku a život vašich korún. Tieto momenty sa týkajú oboch chýb pri výbere typu koruny samotným pacientom, ako aj chýb zubných lekárov počas výrobných fáz.

Vôňa koruny: čo robiť

Väčšina problémov s zubnými korunkami je z dvoch dôvodov. Po prvé, kvôli lekárskym chybám, ktoré vedú k nepresnému uchyteniu korunky k zubu v krku a v dôsledku toho k vniknutiu potravy a baktérií pod korunku. Výsledkom je, že zubný kaz začína pod korunou, t.j. zubného kazu.