Čo robiť po extrakcii zubov: odporúčania

Ak ste práve odstránili zub, je veľmi dôležité vedieť, čo robiť po extrakcii zubov. Tým sa zabráni zápalu diery, rozvoju krvácania alebo edému, ku ktorému často dochádza v dôsledku chýb správania pacienta. Napríklad pacienti často silno opláchnu ústa, čo spôsobí, že zrazenina vypadne a vyvinie sa hnisanie, alebo si vezme aspirín (podporuje krvácanie a hematómy) ... Tiež na konci článku môžete vidieť, ako by zuby extrahovaných zubov mali normálne vyzerať inak ako po odstránení. ,

Novocain: návod na použitie

Novocain je anestetikum, ktoré bolo široko používané v ZSSR na lokálnu anestéziu, a to pri odstraňovaní zubov, otváraní hnisavých abscesov a pri vykonávaní akýchkoľvek operácií v lokálnej anestézii. Novocain: kľúčové vlastnosti Novocain - návod na použitie tejto drogy obsahuje nasledujúce kľúčové vlastnosti, ktoré neumožňujú aplikovať toto lokálne anestetikum vo veľkých množstvách vzhľadom na jeho nedostatky a vznik oveľa modernejších anestetických prípravkov.

Lidocaine: návod na použitie, ceny, recenzie

Lidokaín sa používa v zubnom lekárstve ako anestetikum na anestéziu pri liečbe a odstraňovaní zubov, otvárajúc hnisavé abscesy. Lidokaín - návod na použitie lieku v zubnom lekárstve zahŕňa 3 formy uvoľňovania liečiva: lidokaín v ampulkách (alebo karpulách), lidokaínový sprej, lidokaínový gél.

Anestézia v zubnom lekárstve - recenzie, cena

Anestézia v zubnom lekárstve je lokálna a všeobecná. Lokálna anestézia nastáva vtedy, keď je plánovaná anestézia iba v oblasti, v ktorej je plánovaná anestézia, keď je pacient pri vedomí pacienta (Obr. 1-2). Ale celková anestézia v zubnom lekárstve alebo inými slovami, celková anestézia - sa vykonáva pomocou narkotických analgetík, inhalovaných do tela pacienta (obr. 1).

Koľko náklady na odstránenie zubov: cena, recenzie

Extrakcia zubov môže byť jednoduchá a trvá len niekoľko minút, alebo je obtiažna, sprevádzaná rezom ďasien a vŕtaním kostného tkaniva. Сложное удаление зуба длится в обычно не более 30-40 минут, но изредка бывают случаи, когда приходится удалять зубы и по 2-3 часа.Nižšie vám podrobne povieme - na čom záleží a koľko stojí odstránenie zubu.

Ultracain: návod na použitie

Ultracain v zubnom lekárstve - jeden z najpopulárnejších anestetík, odkazujúci na anestetiká artikainovogo série. Hlavnou účinnou zložkou je teda Artikain, ale na zvýšenie trvania a hĺbky účinku sa k nemu pridá vazokonstriktor (napríklad "epinefrín"), ktorý je analógom adrenalínu.

Ako opláchnuť ústa po extrakcii zubov

Pravidelné antiseptické oplachovanie úst po extrakcii zubov môže znížiť riziko zápalu v oblasti extrahovaných zubov asi o 80%. Ak však pacient vykonáva opláchnutie zle - v mnohých prípadoch naopak vedie k vypadnutiu krvnej zrazeniny z diery, zápalu a potrebe opakovaných návštev u lekára.

Resekcia vrcholu zubu: recenzie

Resekcia vrcholu koreňa zubu je chirurgická metóda liečby granulomov a cyst, ktoré sa tvoria na vrchole koreňa v dôsledku chronického zápalového procesu (spôsobeného infekciou v koreňových kanáloch zubu). Granulomy a cysty sú poddruhom ochorenia nazývaného chronická periodontitída. Líšia sa od seba len veľkosťou ... Ak je ohnisko zápalu na vrchole koreňa väčšie ako 1 cm v priemere, vznik je nazývaný radikulárna cysta, a ak je menej ako 1 cm, nazýva sa granulom alebo cytogranulom.

Čo robiť po odstránení zubov múdrosti

Podľa štatistík, po odstránení zubu múdrosti, v 25-30% prípadov sa objaví zápal otvoru extrahovaného zuba. Napríklad po odstránení iných skupín zubov sa zápal vyskytuje len v 3-5% prípadov. To je spojené: po prvé, s vyššou zložitosťou odstraňovania zubov múdrosti, a po druhé, pretože sú obklopené veľkým množstvom mäkkých tkanív.