Mikrodermabrázia: recenzie, fotografie

Mikrodermabrázia je chirurgický zákrok, ktorý vám umožní odstrániť povrchovú vrstvu kože, ktorá sa skladá z odumretých kožných buniek. V skutočnosti ide o mechanické odlupovanie kože abrazívami. V salónoch sa postup vykonáva pomocou špeciálneho zariadenia, z ktorého sa vytiahne prúd vzduchu, ktorý obsahuje kryštály abrazíva pod tlakom (obr. 1).

Lúpanie tvár doma

Pleťový peeling doma sa líši od profesionálneho peelingu pri nižších koncentráciách účinných látok, čo vám v prípade chyby aplikácie nedovolí spôsobiť nenapraviteľné škody. Nezabudnite, že nesprávny peeling môže viesť k popáleninám na koži tváre a následnému výskytu povrchových jaziev, ako aj hyper-alebo hypopigmentácii kože.

Chemický peeling na tvár: recenzie, fotografie

Chemický peeling na tvári je metóda, ktorá zahŕňa aplikáciu toxických chemických roztokov na kožu, čím sa reguluje spaľovanie povrchových vrstiev kože. Po peelingu sa pokožka postupne obnovuje. K obnoveniu kože dochádza v dôsledku rastu buniek z hlbších vrstiev epidermy alebo z neporušených vlasových folikulov.

Dermabrázia tvár: recenzie, cena

Dermabrázia je typ operácie na koži, ktorá sa používa na výraznú zmenu jej vzhľadu. Metóda spočíva v riadenom odstraňovaní vrstiev kože pomocou mechanických brúsnych zariadení, ktorými môžu byť špeciálne rotujúce brúsne brúsky alebo drôtené kefy, alebo diamantové kotúče, ktoré sú poháňané špeciálnymi mikromotormi (obr. 1).