Alpha bio implantáty - Alpha-bio (Izrael)

Alpha-bio implantáty vyrába Alpha-Bio Tec (Izrael) viac ako 25 rokov. Samozrejme, táto spoločnosť je jedným z lídrov vo výrobe vysoko kvalitných implantátov v cenovo dostupnom cenovom rozpätí, ktoré plne odôvodňuje celosvetovo známú značku "izraelskej medicíny". Tento článok nie je napísaný pre lekárov, ale pre pacientov, a pomôže vám pochopiť výhody a nevýhody tohto systému implantátu, a tiež vám umožní urobiť správnu voľbu medzi implantátmi od rôznych výrobcov, bez preplácania pre značku.

Implantáty Nobel - Nobel Biocare, ceny

Nobelovy implantáty vyrába Nobel Biocare (Švajčiarsko) viac ako 50 rokov. Táto spoločnosť je jednou z najznámejších na svete a implantáty, ktoré vyrába, patria do prémiového segmentu, alebo skôr do drahých. Nobel dnes vyrába 5 modelov implantátov. Napríklad, nákupná cena implantátu Nobel-Active pre zubnú kliniku je od 390 USD za implantát (bez opierky).

Straumann implantáty: cena a recenzie o Straumann

Implantáty Straumann sa vyrábajú v USA, ale sídlo Straumann Holding sa nachádza vo Švajčiarsku. Produkty tejto spoločnosti patria medzi najobľúbenejšie medzi implantológmi na celom svete - vďaka unikátnym povrchovým vlastnostiam týchto implantátov, ako aj možnostiam protetiky na nich.

Bazálne implantáty Ihde Dental

Bazálne implantáty sa používajú na vykonávanie techniky implantácie bazálneho zubu, pri ktorej sa 3 dni po inštalácii implantátov vykonávajú protézy s pevným mostíkom. Okrem toho táto technika umožňuje vyhnúť sa povinnému štepeniu kostí s nedostatočným množstvom kosti v mieste implantácie.

Osstem implantáty: recenzie, cena

Osstem implantáty boli vyrobené v Južnej Kórei Osstem implantát Co od roku 1997. Donedávna sa predávali hlavne v krajinách tichomorskej oblasti. V niektorých krajinách sa tieto isté implantáty už predávajú pod značkou „Hiossen“ (za vyššiu cenu), čo je marketingová stratégia spoločnosti.

MIS implantáty: recenzie MIS

Imisy MIS vyrába izraelská spoločnosť Medical Implant Technologies Ltd od roku 1995. Treba povedať, že sú najobľúbenejšími implantátmi v samotnom Izraeli, pred ďalšou známou izraelskou značkou implantátov v popularite - AlphaBio. Zubné implantáty MIS majú dve hlavné výhody: je to pomerne dobrá kvalita za cenu implantátov ekonomickej triedy.

Astra Tech implantáty: cena na kľúč, recenzie

Implantáty Astra Tech vyrába Astra Tech Implant System (Švédsko) od roku 1985. Dnes je spoločnosť súčasťou medzinárodného holdingu "Dentsply International" (USA) - najznámejšieho svetového výrobcu dentálnych materiálov. Napriek niektorým nevýhodám patria zubné implantáty Astra Tech k najlepším na svete a jej hlavní konkurenti sú len najsilnejší výrobcovia implantátov ako NobelBiocare a Straumann.

Implantáty ROOTT: recenzie, ceny

Implantáty Roott vyrába firma Trate AG (Švajčiarsko). Začiatkom roku 2019 ponúka spoločnosť 4 modely implantátov. Najunikátnejšími z nich sú modely „Roott-basal“, „Roott-compressive“ a „Roott-compressive K“, ktoré sa používajú na tzv. Bazálnu implantáciu. Technika bazálnej implantácie je tiež často označovaná ako „jediná fáza“, čo znamená protetickú fázu už 3 dni po operácii.

Otvoriť sinus lifting: recenzie, ktorí to urobili

Sínusové zdvíhanie (synonymum - operácia zdvíhania spodnej časti čeľustnej dutiny) je jednou z možností kostného štepu na zvýšenie objemu kosti v mieste implantátu. Použitie sínusového zdvíhania pre zubné implantáty je obvykle povinné, pokiaľ ide o budúcu implantáciu do laterálnych častí hornej čeľuste.

Periimplantitis: foto, liečba

Periimplantitída je zápal tkanív obklopujúcich zubný implantát, ktorý je sprevádzaný progresívnou stratou hladiny kostného tkaniva okolo implantátu (obrázok 1-3). Periimplantitída sa môže objaviť bezprostredne po nainštalovaní implantátu alebo v procese osseointegrácie (prihojenie kostí) a už po protetike.

Lekár-implantológ

Cieľom tohto článku je pomôcť pacientom správne sa rozhodnúť pre implantologa. Väčšina lekárov, s ktorými sa stretnete, sa pokúsi implantát implantovať čo najskôr a vziať si peniaze (aby pacient neodišiel preč). A o tom, čo sa stane s estetikou ďasien okolo implantátu, či pacient bude spokojný s konečným výsledkom - vo všeobecnosti len veľmi málo lekárov si to myslí.